WYBORY WÓJTA GMINY BRENNA 2024

Szanowni Państwo

Będę w najbliższych wyborach ubiegał się o stanowisko Wójta Gminy Brenna. Zarejestrowaliśmy komitet wyborczy wyborców pod nazwą „ODPOWIEDZIALNY ROZWÓJ”. Komitet nie jest związany z żadną partią polityczną oraz jakąkolwiek grupą przedsiębiorców lub instytucją. Inicjatywa w kwestii mojej kandydatury pochodzi od obecnego radnego Pan Jana Stasia i związanej z nim grupy radnych z klubu „Wspólny cel”.

Chciałbym się Państwu przedstawić i wskazać motywację mojego działania.

  • Na jednym z niedzielnych spacerów.
  • Zwykle niedzielny rodzinny spacer to 10km po graniach w naszej Gminie.
  • W tygodniu w nieco szybszym tempie z przyjacielem robię przegląd obwałowań Brennicy.

Moja rodzina związana jest z Brenną. Ojcowiznę, na której pozostał brat Dariusz (prowadzi sklep MAJSTER przy OSP w Brennej) stanowi gospodarstwo na zboczu Równicy. Najstarsze zapisy na nagrobku pra, pra dziadka na cmentarzu ewangelickim w Brennej sięgają roku 1865. Mama pochodziła ze wschodnich kresów RP.  Chodziłem do Liceum Osuchowskiego w Cieszynie. Studiowałem geodezję inżynieryjno-przemysłową na AGH w Krakowie. Na tej samej uczelni poszerzałem później wiedzę na studiach podyplomowych w zakresie prawnej obsługi nieruchomości oraz szacowania wartości nieruchomości. Uczęszczałem również na zajęcia w zakresie planowania przestrzennego na Politechnice Śląskiej. Uzyskałem uprawnienia państwowe pilota wielowirnikowców do lotów poza zasięgiem widoczności (BVLOS). W Krakowie też 35 lat temu znalazłem towarzyszkę życia, Alinę.  Pracuję jako geodeta od 1989 r. Własną działalność gospodarczą zarejestrowałem w Brennej w 1991 r. i prowadzę ją nieprzerwanie wraz z żoną, która jest geodetką i licencjonowanym pośrednikiem w handlu nieruchomościami. Działalność zawodowa oparta na pracowitości i kompetencjach pozwoliła nam zakupić działkę w Brennej na Markówce, wybudować na niej dom i lokale biurowe, i godnie żyć. Pracując miałem okazję poznać osobiście wielu mieszkańców Gminy oraz przedeptać praktycznie każdy skrawek terenu.

Nie należałem do partii politycznej. Nie pracowałem jako urzędnik w administracji publicznej, natomiast z racji wykonywanego zawodu, stale stykałem się z tą administracją lub brałem udział w czynnościach z zakresu jej kompetencji. Gro obrotów firmy to zamówienia, pozyskiwane poprzez postępowania przetargowe od samorządów powiatowych. Pracowaliśmy także dla Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa, Wód Polskich, kilku Nadleśnictw. Doświadczenie zawodowe spowodowało, że o jakości administracji publicznej nie mam dobrego zdania.

Moim zdaniem, najlepiej funkcjonuje samorząd najniższego szczebla, czyli gminny. W naszej gminie,  w ostatniej kadencji samorząd działał niestety słabo. To jeden z powodów, dla których kandyduję. Chciałbym to poprawić. Staram się dobrać do współpracy odpowiednich ludzi – kandydatów do Rady Gminy. Tworzymy komitet wyborczy pod nazwą „ODPOWIEDZIALNY ROZWÓJ”. Od siebie dodałbym jeszcze dwa słowa: UCZCIWOŚĆ I KOMPETENCJE.

Poprawa nieefektywnej działalności samorządu w mijającej kadencji, to jeden z powodów mojego kandydowania. Kolejnym jest negatywna ocena działalności Wójta w ostatniej kadencji. Źle oceniam aktywne wspieranie zabudowy Hali Jaworowej, wprowadzenie w życie umowy wieloletniej dzierżawy parkingu przy hotelu „Kotarz”, dopuszczenie do zapaści finansów publicznych Gminy.

Uważam też, że wygląd przestrzeni publicznej w naszej Gminie, zwłaszcza w Brennej nie zachęca do spędzania tam wolnego czasu. Brak oświetlonego, bezpiecznego, czystego miejsca na wieczorne spacery i spotkania plenerowe, jazdę na rolkach czy bieganie. To kolejny powód, dla którego kandyduję.

Lubię swoją dotychczasową pracę, ale na tym polu jestem już wystarczająco spełniony. W życiu zawodowym podejmowałem wyzwania. Próba wzięcia odpowiedzialności za poprawę jakości życia mieszkańców naszej Gminy to wyzwanie, które bardzo mnie motywuje.

Zarys programu wyborczego znajdziecie Państwo we wcześniejszym wpisie:

wybory samorządowe 2024 – jak to zrobić

Szczegóły przedstawimy na oficjalnej stronie komitetu wraz z listą kandydatów na radnych. Będziemy też chcieli spotykać się z Państwem na żywo w kilku lokalizacjach. Od 12 lutego będę też osobiście do dyspozycji w sprawach związanych z wyborami samorządowymi w biurze mojej firmy w Brennej ul. Wyzwolenia 19a (1 p.) od godziny 18 do 19. Będę również odpowiadał na maile adresowane do KWWOR@brenna.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *